O mne

Kto vlastne som?

Nerád píšem siahodlhé blogy, ale pred osobným stretnutím ma môžete takto neformálne poznať.

Kým som sa k foteniu dostal, pracoval som v segmente administratívy. Cítil som, že by sa ale môj pracovný život mal uberať inou cestou.
Moja kariéra fotografa začala na očnej klinike NeoVízia, kde som niekoľko mesiacov fotil očné operácie ako zamestnancov, tak aj špeciálnych pacientov, napr. Maroša Kramára, Mariána Čurka a ďalších.
Následne som pracoval na fantastickom projekte „Digitalizácia kultúrneho dedičstva“ pod taktovkou Štúdia 727. V roku 2018 ma výrobca štúdiovej a tlačiarenskej techniky, firma Fomei zaradila medzi svojich ambasádorov. Keď ma Mirka Mahima bartošová oslovila s foteniami pre pozície yogy do cvičebného manuálu, nevedel som, že sa prepracujeme k nafoteniu jej novej znčky legín a jej prvej knihy.
Fotím už nejaký ten rok a ak by som mal povedať, k akému žánru najviac inklinujem, tak sú to reportáže a portréty. Tiež sa venujem vlastným foteniam, kde pevažne fotím nežné pohlavie. V dnešnom uponáhľanom svete nájdete veľa emócií a istým spôsobom som sa udomácnil v čiernobielej fotografii. Čo do budúcna? Viac fotiť, viac projektov a možno aj nejaká tá výstava. Ak sa ma spýtate čo ma na fotení najviac fascinuje, tak poviem že svetlo. Svetlo môže Vašu fotografiu spraviť výnimočnou, alebo ju navždy pošle do zabudnutia.

Každý fotograf má svoje vzory, u mňa je to Russel James, Peter Lindbergh, Andrea Beluso, Lukáš Dvořák.
Inak som veľmi jednoduchý človek, na fotení ma ľahko spoznáte podlľa trička a riflí a copom vo vlasoch. :)